Nie zostawię was sierotami! Przyjdę do was (J 14, 18) – Świadectwo z COM

IMGP5892Alleluja! Tego roku po raz pierwszy uczestniczyłam w Centralnej Oazie Matce w Krościenku. Tuż przed wyjazdem nie widziałam w tym zbytnio jakiegokolwiek sensu. Sam początek był dla mnie brakiem odnalezienia się w nowym miejscu i sytuacji. Pierwszym, co mnie poruszyło, była modlitwa wstawiennicza, do której przystąpiłam z konkretną prośbą. Po pewnym czasie zorientowałam się, że osoby, które ją prowadziły, zaczęły się modlić o to, o czym wcześniej nie wspomniałam, ale faktycznie jest mi bardzo potrzebne. Wtedy przyszła myśl: „Aha! Jezu, czułam, że coś szykujesz.” I szykował.

COM 2015 (171)„Jeżeli ziarno pszenicy wpadłszy w ziemię nie obumrze, zostanie tylko samo…” (J 12, 24) – te słowa widnieją na grobie ks. Blachnickiego. Dla mnie były ogromnym pocieszeniem, bo ostatni czas nie jest dla mnie łatwy. Dlatego mam nadzieję, że jest to powolne obumieranie z moich ograniczeń i tego, co oddziela mnie od Boga. Mam poczucie tego, że Jezus wziął mnie za rękę i prowadzi mimo moich fochów na Niego. Dlaczego? Dokładnie rok temu po raz pierwszy dotarły do mnie Jego słowa: „Nie zostawię was sierotami! Przyjdę do was.” (J 14, 18). Te zdania wracają do mnie za każdym razem, gdy tego potrzebuję. Wróciły też teraz.

Spotkałam osoby, których przykład i słowo pokazały mi, czym jest służba Bogu i ludziom, ale w prawdziwy i nieupiększany sposób. Najłatwiej jest mi dziękować za ludzi, jakich Bóg postawił na mojej drodze i miejsca, do których mnie zaprowadził. Dzisiaj wiem, że za to, co najtrudniejsze, powinnam dziękować tym bardziej.

Za to, że wie, czego potrzebuję i mnie prowadzi; za Jego miłość, którą mnie bombarduje, ale której ja często jeszcze nie ufam; za Jego obietnicę, że nie pozostawi mnie samej sobie i za to, że uzdalnia mnie do rzeczy, których kompletnie nie potrafię – chwała Panu!

Emilka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.