Oaza ruszyła!

A więc Oaza ruszyła! 36 uczestników rozpoczęło dziś Oazę Nowego Życia III stopnia. Towarzyszy im siedem osób diakonii. Oaza odbywa się ona w miejscu szczególnym – Metropolitalnym Seminarium Duchownym, które drugi raz gości oazowiczów. A przyjechali oni nie tylko z terenu naszej archidiecezji, ale także z Polski: Krakowa, Włoszczowy, Bydgoszczy czy Gdańska. Zgromadził ich charyzmat Światło-Życie odczytany przez Sługę Bożego ks. Franciszka Blachnickiego.

ONŻ III (14) ONŻ III (10)Uczestnicy pełni radości przekraczali gościnny próg seminaryjnego gmachu, gdzie po rejestracji zajmowali wyznaczone pokoje. Dla jednych gmach był nowy, tajemniczy, a dla innych już znany. Szczególnie dla diakonii, która już drugi dzień pracowała w pocie czoła, aby właściwie przygotować te rekolekcje.ONŻ III (8)

Uroczyste zapalenie świecy formalnie rozpoczęło Oazę. Po krótkim przedstawieniu i wprowadzeniu w rekolekcje goście odkrywali tajniki seminaryjnego żywienia – nawet klerycy byli zachwyceni posiłkiem. Po uczcie fizycznej nadszedł czas na ucztę duchową, czyli pierwszą Eucharystię sprawowaną w tej niepowtarzalnej wspólnocie, która poza tymi rekolekcjami już się raczej nie spotka. A zatem zamiast wymyślać scenariusze jak ma wyglądać ta oaza, warto otworzyć się na działanie Ducha Świętego, który najlepiej wie jak poprowadzić ten czas. Msza święta zakończyła się wręczeniem świec animatorom oraz notatników uczestnikom.ONŻ III (17)ONŻ III (20)ONŻ III (28)

Dzień zakończył się pogodnym wieczorem, który upłynął pod kątem rock’n’roll. Nie tylko chusteczka zamieniła uczestników w tańczącą grupę, ale także we wspólnotę, która żyje tym samym charyzmatem. Dzień się kończy. Co przyniesie następny? To zależy, czy skupimy się na niedogodnościach czy pozwolimy się zaskoczyć Bogu.ONŻ III (48) ONŻ III (94)Szerszą fotorelację z Oazy można znaleźć tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.