ON Dzień II (17.07.2014)

Dziś zatrzymaliśmy się nad drugą stroną medalu. Choć wydaje się, że grzech jest w opozycji do Bożej Miłości, to jednak są ze sobą bardzo ściśle połączone. Miłość Boga objawia się także w wolności, której konsekwencją niejednokrotnie jest grzech. Jednak gdzie wzmógł się grzech, tam jeszcze obficiej rozlała się łaska Boża (por. Rz 5, 20). Dlatego Jezus przychodzi do nas jako z nieba wschodzące słońce, które opromienia ciemności naszego życia. I chociaż grzech nie pozwala nam doświadczyć Bożej Miłości, to jednak stając w prawdzie o sobie, stajemy się najpiękniejsi, bo nie musimy udawać. Stając w prawdzie o sobie samym, także w perspektywie krzyża, widzimy siebie oczami Pana Boga: z miłością i w prawdzie.

DSC_6934Zawsze jednak można żyć w zakłamaniu i spróbować „sprzedać” wyidealizowany, piękny, ale nieprawdziwy obraz rzeczywistości.

DSC_6936

Drugi dzień Oazy to czas wielu sesji fotograficznych: im więcej selfie, tym lepiej. Dla niektórych zdjęcie z innym człowiekiem, to zbyt mało. Dlatego warto sobie zrobić zdjęcie z… drzewem 😀 Szkoda tylko, że drzewo nie może zrobić charakterystycznego układu ust…

W bloku popołudniowym w ramach szkoły apostolskiej gościliśmy Marka Kryńskiego, który wprowadził nas w tajniki wyrażania uczuć oraz komunikacji interpersonalnej.

DSC_6973

Z kolei wieczorem po pogodnym wieczorze przy którym nasze instrumenty głosowe miały wiele do zrobienia, udaliśmy się do kaplicy, aby tam zgłębiać tajniki Namiotu Spotkania.

DSC_7016 DSC_6984 DSC_6993 DSC_7002

Zachęcam do obejrzenia wszystkich zdjęć z Oazy Niepokalanej, które dostępne są tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.