ON Dzień III (18.07.2014)

DSC_7046

Tajemnica Narodzenia Pańskiego na Oazie jest przeżywana inaczej niż podczas sentymentalnych Świąt Bożego Narodzenia. Tu chcemy przede wszystkim zwracamy uwagę na znaczenie wcielenia Syna Bożego. Jezus Chrystus jest odpowiedzią na grzech człowieka. On staje się światłem, które oświeca nasze serca.

DSC_7048

Tradycyjnie dzień rozpoczęliśmy modlitwą, która wprowadziła nas w temat dzisiejszego dnia: Jezus Chrystus – Jedyny Zbawiciel. Tylko On może zapłacić za każdego człowieka cenę grzechu. Co więcej, już tego dokonał umierając na Krzyżu.

DSC_7039

Spotkania w grupach koncentrowały się wokół odkrycia Boskości Jezusa Chrystusa. Zrozumienie tej prawdy jest pierwszym krokiem do uznania, że tylko w Jezusie możemy być szczęśliwi i zbawieni.

DSC_7064 DSC_7050 DSC_7059

Eucharystia przypomniała nam, że Jezus Chrystus jest Emmanuelem – Bogiem z nami, ale również Bogiem w nas. Człowiek natomiast ma przynieść Bogu chwałę, bo został stworzony na Jego obraz i podobieństwo.

DSC_7234 DSC_7084DSC_7121

W ramach szkoły apostolskiej gościliśmy Ewelinę Siek – przedstawicielkę Diakonii Życia, która wprowadzała uczestniczki w temat Godności Kobiety, która jest koroną stworzeń. Kobieta szuka miłości, czułości, akceptacji i bezpieczeństwa. Bardzo łatwo jest się sparzyć. „Dlatego kobieta winna stać na straży czystości”.

DSC_7283 DSC_7272

Czas po kolacji spędziliśmy w duchu chrześcijańskiej radości przyjmując siebie nawzajem jako dar. Największą radością jest umiejętność śmiania się z samego siebie, czego przykład dała diakonia Oazy Niepokalanej.

DSC_7380 DSC_7341 — kopia DSC_7353 — kopia DSC_7365 — kopia

Wieczorna Szkoła Modlitwy skoncentrowana była wokół modlitwy Jezusa, który sam jest naszą modlitwą. On nas prowadzi w modlitwie i staje się jej inspiratorem. Wieczorne spotkanie zakończyło się Nabożeństwem Siedmiu Próśb Modlitwy Pańskiej. Rozważaliśmy w jego czasie Modlitwę, której nauczył nas Pan Jezus.

Zachęcam do obejrzenia wszystkich zdjęć z Oazy Niepokalanej, które dostępne są tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.