ON Dzień IV (19.07.2014)

Czwarty dzień Oazy Niepokalanej I stopnia to pierwszy szczyt w trakcie rekolekcji. Uczestnicy są wezwani do osobistego przyjęcia Jezusa Chrystusa jako Pana i Zbawiciela. Tradycyjnie dzień rozpoczęliśmy wspólną modlitwą, która połączona była ze świadectwami animatorów o przyjęciu Jezusa jako Pana i Zbawiciela oraz homilią ewangelizacyjną.

DSC_7404 DSC_7407 Wydarzeniem, które stało się okazją do nowych znajomości był przyjazd uczestników Oazy Nowego Życia I stopnia, która odbywa się w Łańcuchowie. Uczestnicy obydwu Oaz wspólnie brali udział w Szkole śpiewu, pogodnym popołudniu oraz Szkole apostolskiej, której gośćmi byli Asia i Paweł Frąk. Podzielili się swoim doświadczeniem narzeczeństwa i małżeństwa. Starali się również odpowiadać na pytania dotyczące relacji damsko-męskich.

DSC_7596 DSC_7436 DSC_7489 DSC_7491 DSC_7514 DSC_7578 DSC_7588Całość dnia zamknęła Eucharystia połączona z Nabożeństwem Światła i Wody. W czasie Mszy świętej tuż przed Komunią świętą w ciszy wszyscy zawierzali swoje życie Jezusowi Chrystusowi jako Panu i Zbawicielowi swojego życia. Jednak wybór ten nie może być jednorazowym aktem, ale decyzją na nowo podejmowaną każdym wyborem jakiego dokonujemy w codzienności.

DSC_7659DSC_7660DSC_7671Po zakończeniu Mszy świętej udaliśmy się do żywej wody, która daje życie. Tam z zapalonymi świecami przy figurze Niepokalanej zaśpiewaliśmy „Nunc dimittis”, czyli Kantyk Symeona. Nawiązuje to do czwartej tajemnicy radosnej, którą dziś przeżywaliśmy w Oazie.

DSC_7702 DSC_7707DSC_7731 Zachęcam do obejrzenia wszystkich zdjęć z Oazy Niepokalanej, które dostępne są tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.