ON Dzień V (20.07.2014)

Kolejny dzień Oazy to przejście z cyklu ewangelizacyjnego do katechumenalnego. Po przyjęciu Jezusa jako osobistego Pana i Zbawiciela odkrywamy Go jako Mesjasza – Sługę. Obraz Chrystusa Sługi staje się dla nas wezwaniem, aby również podjąć diakonię dla dobra innych.

DSC_6735

Tradycyjnie dzień rozpoczęliśmy modlitwą, która staje się naszą odpowiedzią na Boży plan zbawienia. Centralnym punktem dnia stała się Eucharystia, którą celebrowaliśmy razem ze wspólnotą parafialną. W czasie tej liturgii oficjalnie powitał nas ksiądz proboszcz, który wkłada wiele serca i zaangażowania, aby pobyt oazowiczów w Ostrówku przebiegł jak najlepiej.

DSC_7739 DSC_7740DSC_7741DSC_7744

Spotkania w grupach: rozmowa ewangeliczna i wyprawa otwartych oczu zwracała uwagę na odkrywanie życia kierowanego przez Chrystusa. Jest to kolejny krok i konsekwencja przyjęcia Go jako Pana i Zbawiciela.

Popołudnie (z racji niedzieli) naznaczone było odwiedzinami. Trudno nawet stwierdzić, czy uczestniczki bardziej tęskniły za rodzicami, czy rodzice za dziećmi. Jednak odwiedzinowy szał nie ominął nawet ss. Dominikanek posługujących naszych na rekolekcjach. Wiadomo, matka przełożona również przyjechała zobaczyć jak radzą sobie Współsiostry.

DSC_7761

Wieczór naznaczony był pobożnością Maryjną. W tajniki modlitwy różańcowej wprowadzała nas s. Barbara OP, która w ramach szkoły modlitwy mówiła o historii tej modlitwy oraz poprowadziła część praktyczną. I tak za nami część radosna rekolekcji oazowych. Doświadczamy Bożego prowadzenia, bo i to przecież Jego dzieło…

DSC_7845DSC_7841

Na zakończenie zagadka. Na zdjęciu poniżej ktoś wziął się za granie… Jaki utwór mogę wykonywać?

DSC_7759

Zachęcam do obejrzenia wszystkich zdjęć z Oazy Niepokalanej, które dostępne są tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.