ON Dzień VI (21.07.2014)

Nawrócić się i żyć Słowem Bożym to temat kolejnego dnia oazowych rekolekcji. Zatrzymywaliśmy się nad praktyczną realizacją przyjęcia Jezusa jako Pana i Zbawiciela. Po pierwsze wierne wsłuchiwanie się w Słowo Boga pomoże nam iść drogą ucznia Jezusa Chrystusa. O wiele łatwiej jest uwierzyć w Boga niż zawierzyć swoje życie Bogu.

DSC_7854

Dzień ten upłynął również w cieniu moderatorów. Odwiedzili nas moderator filialny, ks. Marek Urban oraz ks. Piotr Drozd, moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie. Wyrazili swoją jedność i przesłali pozdrowienia od oaz odbywających się w tym samym czasie w naszej Archidiecezji. Z kolei wieczorem, w czasie wieczoru pogodnego zapoznaliśmy się z osobą ks. Wojciecha Danielskiego, drugiego moderatora krajowego Ruchu.

DSC_7901 DSC_7936DSC_7942

W czasie Szkoły Apostolskiej spotkali się z nami Dorota i Andrzej Huszalukowie, członkowie Domowego Kościoła, rodzinnej gałęzi Ruchu. Opowiadali o czystości serca, budowaniu relacji damsko-męskich i… pomysłach na ciekawe i kreatywne randki.

DSC_7918 DSC_7917

Kontynuacją spotkania z moderatorami była wieczorna szkoła modlitwy, gdzie uczyliśmy się mówić Panu Bogu „tak” – najkrótszą, ale i najtrudniejszą modlitwę. Jest ona wyrazem zaufania i miłości doświadczanej każdego dnia. Jest jednocześnie najpiękniejszą z modlitw, bo oddającą siebie do dyspozycji Boga. Wyrazem tego było przeprowadzenie „Modlitwy całkowitej” autorstwa ks. Wojciecha Danielskiego.

Zachęcam do obejrzenia wszystkich zdjęć z Oazy Niepokalanej, które dostępne są tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.