ON Dzień VIII (23.07.2014)

Ósmy dzień Oazy koncentrował się wokół tematu „Uczynki ciemności i postępowanie w świetle”. Postacią, która nam dziś towarzyszyła, był ślepy od urodzenia, któremu Jezus przywrócił wzrok. Dlatego dziś staraliśmy się odkrywać znaczenie światła w naszym życiu. Największym i najlepszym światłem jest Jezus Chrystus przychodzący do nas w Najświętszym Sakramencie każdego dnia.

DSC_8120 DSC_8125Każdy z nas przeszedł z ciemności do jasności, co najpełniej dokonało się w sakramencie chrztu świętego, kiedy staliśmy się dziećmi światłości. Dlatego w dzisiejszej Eucharystii w ramach aktu pokuty była aspersja – pokropienie wodą święconą. Msza święta jest radosnym spotkaniem z Panem Bogiem, dlatego towarzyszy jej radość.

DSC_8102 DSC_8106Wyprawa otwartych oczu pomogła nam zrozumieć jak ważny jest wzrok. Ale pokazała również sposób działania Pana Boga. Nasza relacja z Nim powinna opierać się na zaufaniu, która wynika z wolności – największego daru Boga.

DSC_8146 DSC_8156Wyrazem wolności i miłości jest również dzieło Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, o której opowiadał dziś ks. Przemysław Ruszniak – moderator Diecezjalnej Diakonii Wyzwolenia. Wezwał jednocześnie uczestniczki Oazy do podjęcia dzieła miłości, jakim jest dar abstynencji. Kochać aż do oddania siebie w miłości to wzór, którego uczy nas Niepokalana. Swoją wolność wyraziła również bł. Karolina Kózkówna, której poświęcony był pogodny wieczór. Dziewczyna ta wygrała świętość umierając w obronie czystości. DSC_8187DSC_8206DSC_8210DSC_8192

Wieczorem modliliśmy się przed Najświętszym Sakramentem – żywym i prawdziwym Bogiem. On jest naszym światłem każdego dnia. I on może uzdrowić nas z naszych ciemności, które są w sercu człowieka.

Na koniec coś na poprawę humoru… Czyli moderator w roli Włóczykija 😀

DSC_8182

Zachęcam do obejrzenia wszystkich zdjęć z Oazy Niepokalanej, które dostępne są tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.