ON Dzień IX (24.07.2014)

Dzisiejszy dzień pomagał odkrywać nam, że Chrystus daje nam zmartwychwstanie z grzechów. Nie tyle ważne jest ile razy w życiu upadniesz, lecz ile razy powstaniesz z grzechu.

DSC_8218

Spotkania w grupach miały nam uświadomić znaczenie duchowego oddychania w naszym życiu. Święty Paweł mówił, że zapłatą za grzech jest śmierć. I ta cena została zapłacona – Jezus Chrystus wziął na siebie nasz grzech. Przypomniała o tym Eucharystia, w której patrzyliśmy na Chrystusa, który jest zmartwychwstaniem i życiem. Tego, który przywraca do życia zmarłego już od kilku dni Łazarza. Dlatego przeszliśmy Jego Drogę Krzyżową ulicami Ostrówka razem z ONŻ I z Łańcuchowa. Choć trochę mogliśmy doświadczyć trudu, jaki stał się udziałem Pana Jezusa dwa tysiące lat temu.

DSC_8222DSC_8233 DSC_8239DSC_8272 DSC_8281DSC_8291

Wieczorem wysłuchaliśmy konferencji ks. Macieja Krulaka z serii „Wolę być”. Przypomniał nam cudowną prawdę, że skoro jestem dzieckiem Boga, to już nie jestem sierotą.

DSC_8325 DSC_8323

Wieczorna szkoła modlitwy, którą prowadziła s. Maria Barbara miała na celu uzmysłowić nam konieczność przygotowania do modlitwy. Jednocześnie wskazała różne postawy i gesty modlitewne.

DSC_8329 DSC_8335DSC_8336

To był dobry dzień. Tym bardziej, że wizyta kontroli z SANEPIDu wypadła bardzo dobrze 😀

Zachęcam do obejrzenia wszystkich zdjęć z Oazy Niepokalanej, które dostępne są tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.