ON Dzień X (25.07.2014)

Ostatni dzień tajemnic bolesnych rozważaliśmy tajemnicę śmierci dającej życie. Przez mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa zostaliśmy odrodzeni do nowego życia. Już od rana rozpoczęliśmy przygotowania do Dnia Wspólnoty. Znak oazy i koszulki przypominają nam bliskość spotkania z innymi oazami.

DSC_8344 DSC_8349Spotkania w grupach koncentrowały się na prawdzie duchowego oddychania, czyli ciągłego powracania do Boga. On staje się gwarantem wiernej miłości, której uczestnikami jesteśmy. Eucharystia przypomniała nam rzeczywistość ukrzyżowania Chrystusa, który obiecał raj łotrowi. Nie dlatego, że jego życie było święte, ale dlatego, że uznał swoją grzeszność.

DSC_8354Popołudnie minęło jako „kazanie na dole”, czyli rozmowy o ewangelizacji i innych tematach interesujących uczestniczki. A wszystko zaczęło się od Wyprawy otwartych oczu, w czasie której uczestniczki miały poznać problemy mieszkańców.

DSC_8423 DSC_8424DSC_8440Wieczorem w szkole apostolskiej gościliśmy Roberta Derewendę, dyrektora Intytutu im. ks. Franciszka Blachnickiego, autora „Dzieła wiary”, które jest opracowaniem historii Ruchu do 1985 r. Opowiadał o ks. Franciszku Blachnickim oraz dzielił się świadectwem trwania w Ruchu.

DSC_8444W ramach wieczornych modlitw uczestniczyliśmy w nabożeństwie odnowy przymierza chrztu świętego. W ten sposób chcieliśmy podsumować dziesięć minionych dni rekolekcji oraz przyjąć przymierze chrztu jako dar i wezwanie.

DSC_8464 DSC_8471DSC_8476DSC_8485DSC_8490DSC_8499

Zachęcam do obejrzenia wszystkich zdjęć z Oazy Niepokalanej, które dostępne są tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.