Święto świętych Cyryla, mnicha, i Metodego, biskupa, patronów Europy (14.02.2015)

DSC_9946Jesteś gotów ruszyć?

Następnie wyznaczył Pan jeszcze innych siedemdziesięciu dwóch i wysłał ich po dwóch przed sobą do każdego miasta i miejscowości, dokąd sam przyjść zamierzał. Powiedział też do nich: żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo. Idźcie, oto was posyłam jak owce między wilki. Nie noście z sobą trzosa ani torby, ani sandałów; i nikogo w drodze nie pozdrawiajcie! Gdy do jakiego domu wejdziecie, najpierw mówcie: Pokój temu domowi! Jeśli tam mieszka człowiek godny pokoju, wasz pokój spocznie na nim; jeśli nie, powróci do was. W tym samym domu zostańcie, jedząc i pijąc, co mają: bo zasługuje robotnik na swoją zapłatę. Nie przechodźcie z domu do domu. Jeśli do jakiego miasta wejdziecie i przyjmą was, jedzcie, co wam podadzą; uzdrawiajcie chorych, którzy tam są, i mówcie im: Przybliżyło się do was królestwo Boże.
(Łk 10, 1-9)

Niejednokrotnie pytają mnie młodzi ludzie jak ewangelizować. Odpowiedź zawsze zdaje się być taka sama: trzeba podjąć decyzję. Nie wolno zakładać owoców naszego głoszenia. O to niech zadba Chrystus. On nie powiedział do Apostołów: Idźcie, a jak znajdziecie po stu uczniów, to wróćcie. Powiedział tylko „idźcie, ja was posyłam”. To posłanie kontynuuje również dziś mówiąc do serc każdego z nas idź, ja będę z Tobą. W tym kontekście przypominają mi się słowa z książki Wiesława Myśliwskiego pt. „Widnokrąg”:

Najciężej jest ruszyć. Nie dojść ale ruszyć. Bo ten pierwszy krok nie jest krokiem nóg, lecz serca. To serce najpierw rusza, a dopiero nogi za nim zaczynają iść. A na to nie tylko trzeba siły, ale i przeznaczenia, żeby przemóc serce i powiedzieć: to ruszam.

Jezus zaprasza Cię, abyś Mu zaufał i zaczął głosić Ewangelię. Ale to Ty musisz przemóc swoje serce, aby uczynić pierwszy krok. O resztę się nie bój, On sam Cię poprowadzi.

Jesteś gotów pójść w mocy Chrystusa?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.