Czwartek I tygodnia zwykłego (15.01.2015)

DSC_0124Czy jesteś posłuszny Bogu?

Trędowaty przyszedł do Jezusa  i upadając na kolana, prosił Go: Jeśli chcesz, możesz mnie oczyścić. Zdjęty litością, wyciągnął rękę, dotknął go i rzekł do niego: Chcę, bądź oczyszczony! Natychmiast trąd go opuścił i został oczyszczony. Jezus surowo mu przykazał i zaraz go odprawił, mówiąc mu: Uważaj, nikomu nic nie mów, ale idź pokaż się kapłanowi i złóż za swe oczyszczenie ofiarę, którą przepisał Mojżesz, na świadectwo dla nich. Lecz on po wyjściu zaczął wiele opowiadać i rozgłaszać to, co zaszło, tak że Jezus nie mógł już jawnie wejść do miasta, lecz przebywał w miejscach pustynnych. A ludzie zewsząd schodzili się do Niego.
(Mk 1, 40-45)

Czytając dzisiejszą Ewangelię, warto zadać sobie pytanie o posłuszeństwo. Jezus dokładnie powiedział uzdrowionemu, co ma robić. Ten uczynił jednak dokładnie inaczej. Efekt był taki, że plany Mistrza z Nazaretu zostały pokrzyżowane. I podobnie jest w naszym życiu. Bóg ma cudowny plan, który pragnie zrealizować, ale oczywiście my wiemy lepiej i żyjemy po swojemu. Efekt tego jest prosty: łatwo obrażamy się na Boga, że nam coś nie wyszło. Ale i tu sprawdza się powiedzenie, że Bóg pisze prosto na krzywych liniach naszego życia. Ale zamiast wykrzywiać swoje życie warto zapytać Boga, jak powinny biec nasze życiowe linie.

A co Bóg planuje dla Ciebie?

1 Komentarz:

  1. Jezus prosił „nic nie mów” ale uczyń ofiarę, daj świadectwo swoim konkretnym czynem. A u nas tak wiele osób które wciąż tylko „paplają” .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.