Wtorek I tygodnia Wielkiego Postu (24.02.2015)

DSC_8476Jakie jest najważniejsze słowo?

Jezus powiedział do swoich uczniów: Na modlitwie nie bądźcie gadatliwi jak poganie. Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani. Nie bądźcie podobni do nich! Albowiem wie Ojciec wasz, czego wam potrzeba, wpierw zanim Go poprosicie. Wy zatem tak się módlcie: Ojcze nasz, który jesteś w niebie, niech się święci imię Twoje! Niech przyjdzie królestwo Twoje; niech Twoja wola spełnia się na ziemi, tak jak i w niebie. Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj; i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili; i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego! Jeśli bowiem przebaczycie ludziom ich przewinienia, i wam przebaczy Ojciec wasz niebieski. Lecz jeśli nie przebaczycie ludziom, i Ojciec wasz nie przebaczy wam waszych przewinień.
(Mt 6, 7-15)

Pomyśl, proszę jakie słowo chciałbyś wypowiedzieć jako ostatnie w swoim życiu. To jedno, najważniejsze, które streszczałoby wszystko. Nie można udzielić odpowiedzi natychmiast. Bóg już wypowiedział do nas swoje najważniejsze Słowo – Jezus. Najważniejsze, bo w Nim wszystko ma swoje źródło i dopełnienie. A jednak ciągle to słowo odrzucamy, a jednocześnie nadużywamy. On nauczył nas modlitwy, jaką każdego dnia wypowiadamy. Jedynym, co możemy powiedzieć na Słowo Boga, to „Amen” – tak. Tak na dziś, tak na jutro, tak na wieczność.

A jakie jest Twoje najważniejsze słowo?

1 Komentarz:

  1. Pan Jezus w modlitwie „Ojcze nasz” ukazuje nam swoją tęsknotę, zaufanie i wierność za Ojcem i Ojcu . Pragnie również obudzić tą tęsknotę , obudzić bo ona w nas jest .
    Pan Jezus chce nam w tej modlitwie ukazać Boga Stwórcę o sercu Ojca. Ojca dla którego jesteśmy umiłowany mi dziećmi . Ojca dla którego jesteśmy zawsze dobrzy i piękni bez względu na to czy jesteśmy przy Nim blisko , czy oddaliśmy się od Niego przez naszą niewierność. Ojca w którego sercu byliśmy jeszcze przed stworzeniem świata. Ojca dla którego zawsze byliśmy chciani i kochani . Ojca który nas nigdy nie zawiedzie, nie opuści , nie zdradzi. Ojca który jest zawsze przy nas , który nas ochrania i strzeże całym sobą. Ojca który widzi nasze cierpienie i bierze je w swoje dobre ręce , nigdy nie przechodzi obok nas obojętnie. Ojca który nigdy nie traci nas z oczu.
    Pragnie gdy będziemy się modlić byśmy zwracali się do Niego zawsze z czułością i ufnościś Tatusiu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.