Wtorek I tygodnia Adwentu (5.12.2017)

Czy czujesz się szczęśliwy?

W tej właśnie chwili Jezus rozradował się w Duchu Świętym i rzekł: Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie. Ojciec mój przekazał Mi wszystko. Nikt też nie wie, kim jest Syn, tylko Ojciec; ani kim jest Ojciec, tylko Syn i ten, komu Syn zechce objawić. Potem zwrócił się do samych uczniów i rzekł: Szczęśliwe oczy, które widzą to, co wy widzicie. Bo powiadam wam: Wielu proroków i królów pragnęło ujrzeć to, co wy widzicie, a nie ujrzeli, i usłyszeć, co słyszycie, a nie usłyszeli.
(Łk 10, 21-24)

Chodzę do pewnej kobiety w pierwsze piątki miesiąca: starsza osoba żyjąca bardzo skromnie. Zawsze czysto schludnie, biednie, ale czysto. Kiedy skierowałem do niej wolontariuszy Szlachetnej Paczki, aby rozeznali czego najbardziej potrzebuje, podziękowała za pomoc. Później mówiła ze wzruszeniem:

Proszę księdza, ja wszystko mam, co potrzebne mi do życia. Są ludzie, którzy bardziej potrzebują pomocy. Nigdy nie było mi tak dobrze jak teraz. Jedyne, co mi doskwiera, to samotność.

Ot, mądrość starszej Pani. Biegamy ciągle będąc niezadowolonymi, że czegoś nam brakuje, a kobieta przypomina, że najważniejszy jest człowiek obok nas. Tyle zamiast rozważania.

A Ty, umiesz cieszyć się tym, co posiadasz? 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.