ONŻ III – Dzień X

DSC_0358Krzyż źródłem radości to temat kolejnego, dziesiątego już dnia Oazy Nowego Życia III stopnia. Rzeczywiście, dzisiejszy dzień pokazał, że z Krzyża Chrystusa płynie radość odnowionego człowieka. Duchowo udaliśmy się dziś do Bazyliki św. Franciszka w Asyżu, gdzie mogliśmy zaczerpnąć z ducha franciszkańskiej radości. Nie inaczej było ze statio w Lublinie, gdzie odwiedziliśmy parafię Niepokalanego Serca Maryi i św. Franciszka z Asyżu na Poczekajce.

Nasze spotkanie z kapucyńską wspólnotą rozpoczęliśmy od nabożeństwa pokutnego, przez który doświadczyliśmy prawdziwej radości płynącej z pojednania z Bogiem i Kościołem. Sakrament pojednania i pokuty jest podstawą rozwoju duchowego, dlatego od jego owocności w dużej mierze zależy nasza relacja z Bogiem.

Następnie spotkaliśmy się z żywym zakonnikiem. O historii swojego powołania i kolejach zakonu opowiadał br. Tomasz Mentyk OFMCap., moderator kapucyńskiej wspólnoty Ruchu Światło-Życie. Chętnie odpowiadał na pytania zadawane przez uczestników. Po spotkaniu z żywym kościołem, celebrowaliśmy Eucharystię – źródło i szczyt chrześcijańskiego życia.

Wieczorem spotkaliśmy się z Ligą Schumana – męską wspólnotą, która  łamie schemat o żeńskokatolickim kościele. Mężczyzna musi mieć swoje miejsce we wspólnocie wierzących, a tym śmiałkom się chce. Nasi goście opowiedzieli o początkach wspólnoty i tym, jak przeżywają swoją wiarę.

Relacja z naszych rekolekcji znajduje się tutaj. Z kolei wszystkie zdjęcia można obejrzeć tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.